Ayrıntı Akademi

İstanbul, sürprizli şehir… Her anlamda sunduğu fırsatlar da seçenekler de sayısız… Bu şehrin dışında yaşıyorsanız, büyük organizasyonlar dışında, sanatı üreten yahut anlatan ortamlara da uzak kalıyorsunuz. Bir iki gün önce aldığım bir mail aracılığıyla, böyle bir ortamla tanışmış oldum: Ayrıntı Akademi. Film, oyunculuk, çizgi film, animasyon, fotoğrafçılık, edebiyat gibi geniş bir yelpazede, alanın ustalarıyla düzenlenen atölyelere katılmak mümkün.

Ben doğal olarak “öykü”, “edebiyat okumaları”, “sinema ve edebiyatta karakter”, “masal” ve “mektup atölye” sekmelerinde gezindim.Derken, bir “dost” yüzle karşılaşmanın sıcaklığı… Öykü atölyesinden Mehmet Zaman Saçlıoğlu geçmiş mesela. Saçlıoğlu’nu önce Sur ve Gölge kitabıyla yazar olarak, sonra okulumun Edebiyat Günü etkinliklerine kattığı değerle, bir akademisyen, dost ve “insan” insan olarak tanımıştım. O kadar sevmiştik ki duruşunu, sahne yönetimini ve iletişim dilini, bir iki kez konuk etmiştik, hep aynı memnuniyeti duyarak.

Oralarda olsaydım merak edeceğim taze bir duyuru:

ayrinti-akademi

Uzakta olsam da, bazıları bitmiş, bazıları devam eden veya yeni başlayacak bir dolu etkinliğe dair keyifli bir okuma süreci oldu diyebilirim… Hem okuyup hem yaşamak elbette daha keyifli olurdu ama neyse… Hayat…

Bir Cevap Yazın