Blog Ödülleri 2009 ve İstanbul’da Bir Gün…

Romantik bir yolculuk yapacağımı, Buket Uzuner’e özendiğimi ve trenle gidip döneceğimi söyledim telefonda. Üstüne, bir de yağmurlu İstanbul romantizmi eklendi ve Fenerbahçe Parkı’nın mayıs güzelliği… Haklıymış Yahya Kemal:

“Dün Fenerbahçe’de gördüm 
İri bir zümrüt içindeydi bahar”

Yapılandırılmış doğayı sevmiyorum; “doğa dediğin doğal kalmalıdır” düşüncesini taşıyanlardanım; ama Fenerbahçe Parkı’nı sevdim. Belki bahar dalları, yağmurla yıkandığı için daha canlı duran ağaçlar, denizin sesi ve kokusu, martılar derken kapılıp gitmişimdir…Hani Ankara’dan da gidince…

Blog Ödülleri/2009’un ödül töreni burada yapıldı. Güzeldi. Ekip alçakgönüllü, candan ve ciddiydi.

Burak Arıkan’ın Düğümküme başlıklı sunumunu çok beğendim, kendisine de söyledim. Bir sistemi, dışarıdan bütün ilişkiler ağıyla görebilmek, o sistemi doğru okuyabilmek için de önemlidir. Arıkan, sunumunda bu düşünceyi görsel olarak işledi.

Alper Akcan’ın “Mikro Ödeme”yi tanıttığı sunum da blog sahiplerine çok iş yaptırır cinstendi. Emeğin maddî getirisini düşünenler açısından çekici olabilir.

Blogger ve sponsor panellerine yorum yok… Beni çok çekmedi diyelim.

Ödüller kategorilere göre ve her dalda üç ödül sahibi de sahneye davet edilerek verildi. Bu iyiydi. Gönlüm istedi ki, her kategorinin ilk üçünün blogundan, sadece ana sayfalar projeksiyonla yansıtılsa ve adaylar öyle çağrılsa… Sanki daha bir şık olurdu :)

EK: Güneşin Tam İçinde‘de törenle ilgili güzel fotoğraflar var.

Bir Cevap Yazın