Arif Coşkun Parkı

(Arif Coşkun Parkı/ Antakya-Hatay)

Son blog notum, Ankara’nın sokaklarına, caddelerine verilen yazar-şair adları üzerineydi. Zaman ve zemin olarak çoook uzaklarda olsa da, başka bir şehirden, Antakya’dan, kendisinin de belirttiği gibi “kadîm bir dost”tan, benzer bir bilgi içeren hoş bir not geldi bayram kutlamasının içinde:

“Birkaç gün önce Antakya Ticaret Lisesi’nin yanından geçerken lisenin yanındaki parka ‘Arif Coşkun Parkı’ adı verildiğini gördüm. Parkta bir tabelaya da şairin özgeçmişi yazılıp parkın Yetiştirme Yurdu tarafına asılmış. Tabelada adınızla birlikte Arif Coşkun üzerine yapmış olduğunuz çalışma kaydedilmiş. Cep telefonuyla fotoğraflamaya çalışsam da net çekmeyi başaramadım. O gün fotoğrafı net çekemedim, ama kadîm bir dostun adını görmenin keyfiyle eve gittim.”

arif-coskun-parki1

Eminim bu işin içinde Mehmet Tekin‘in parmağı vardır.:) Arif Coşkun‘la ilgili çalışmada çok desteğini görmüştüm.

Antakyalı, dilinde yerel zenginliği koruyan, anlayış olarak II.Yeni eğilimi gösteren şair Arif Coşkun’la ilgili bahsi geçen çalışmayı, adı Antakya’yla muhakkak ki özdeşleşmiş olan Mehmet Tekin’in önerisi ve müthiş desteğiyle hazırlamıştım. Arif Coşkun’un oğlu da destek vermişti.

Bahsi geçen parkın civarında da Arif Coşkun’un evi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onun “Şiiristan“ı…

Aynı parkta İlkyaz’la vakit geçirmişliğim de vardı… Oradaki evimize yürüyüş mesafesindeydi.

Çok teşekkürler Hüseyin Bey. Güzel şeyler hatırladım. Bayram hediyesi gibi oldu…

Yorum: “Arif Coşkun Parkı

  • ahmet özalp

    07/01/2012 at 14:50

    o eşi bulunmazlar arasına konacak biriydi parktaki tabela onu unutmamışlığın sembolüdür. Yaşatmaya çalışanlara ve oğlu refik coşkuna teşekkürler

Comments are closed.