Hayatın Satır Aralarında Irmağın Sesini Duymak-2018

22 Mart 2018

Dünya tatlısı bir bebek… Gencecik bir anne… Haber metnindeki ifade:

“Çok acil kalp nakli bekliyor!”

İçimden geçen tek cümle: Hangi bir başka dünya tatlısı bebek ölümün eşiğine gelsin de sana can olsun a kuzucuk!!!

4 Şubat 2018

Bu yılın muhtemelen en güzel, en heyecanlandıran kararı ve deneyimi, kendi payıma TEGV yolculuğum olacak. Eğitim gönüllülüğü deneyimimi bağımsız notlar halinde tutmaya karar verdim: TEGV Ankara (ANKEP) notlarım

19 Ocak 2018

Bugün, yetişkinler için düzenlenen kurslar arasında yer alan “işaret dili“ni öğrenmek üzere, semtimdeki “Çankaya evi”ne kaydımı yaptırmaya gittim. Gerekli belgeyi doldurmaya hazırlandığım sırada, yetkilinin odasına 65 yaşın üstünde gösteren çok tatlı bir teyze girdi. Öncelik vermek için ağırdan aldım. Okuma yazma kursuna gelen kadın, elindeki belgeleri adama uzatırken bana baktı ve ciddi ciddi sordu:

-Bu da mı okumaya geldi?

Yetkili, başka bir kursa kayıt olacağımı söyledi. Ben gülümsedim ve içimden geçeni söyledim:

Ne güzel bir şey yapıyorsunuz!

Hayatım boyunca hiç yaş takıntım olmadığı için belki, son yıllarda böyle bir takıntıya yenik düşüşüme, yani bizzatihi kendime çok şaşırdığımı hatırlıyorum. İçimde tanımadığım bir ben varmış, öğrendim. Son bikaç yıldır, yeni bir şeylere başlama heyecanım her daim ne kadar taze ise, “Ama bunlar artık gençlerin işi, onların daha çok ihtiyacı var.” yaklaşımım da o kadar engelleyici oldu! Yaşayarak gördüm. Nihayet bugün, bunu kırıp bir parça hayatın renklerine dalmaya karar vermişken, o yaşını almış teyzenin varlığıyla verdiği ders çok çok iyi oldu. Öğrenme ve paylaşma hevesimi ketleyen yaş algımdan utandım.