TEGV Günlüğüm-5: Etkin Öğrenme Ortamı Atölyesi

Bir ay geride kaldı. Her şey yolunda… Bugün hepimizin katılmasında yarar görülen eğitimlerden birine daha katıldım: “Etkin Öğrenme Ortamı Atölyesi”. Kendisi de hem bir devlet okulunda görevli sınıf öğretmeni hem de TEGV’de gönüllü olan Rıza Coşkun Çağlar‘ın sunumuydu. Diğerleri gibi bilgi ve etkinliğin bir arada olduğu toplantılardan biriydi. Değişik yaş gruplarının öğrenme süreçlerini etkileyen faktörler ile bu süreçleri etkin kılacak yollar üzerinde duruldu. İlköğretim çağı çocuklarına ilişkin her şey benim için bi parça yeni… O nedenle de her bilgi değerli ve bir karşılığı var.

TEGV

Anladığım kadarıyla bu tür sunumların ana çerçevesi ve materyali, tüm TEGV birimleri için ortak hazırlanıyor. Bu sunumu hazırlayanlara önerim, “Öğretim Yöntem ve Teknikleri” kısmını bir gözden geçirmeleri… Çok genel olmuş!

Diğerlerinde de öyle mi bilemem ama ANKEP (Ankara Eğitim Parkı), öğrencilerle etkinlik saatleri dışında, gönüllülere yönelik eğitim toplantılarıyla da oldukça etkin. Bazıları etkinlik alanlarına özel, bazıları genel bir farkındalık oluşturmaya yönelik birçok toplantı oluyor. İyi de oluyor. Gencecik gönüllülerin enerjisi bir başka…

İlgili: