TEGV Günlüğüm-7: Bir Tanıtım Noktasında Gönüllülük

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri tarafından ikincisi düzenlenen Gönüllülük Zirvesi’nin bu yılki teması “çocuk işçiler” olarak belirlenmiş. Zirve “gönüllülük” temelli olunca, düzenlendiği Türkiye Barolor Birliği Litai Oteli’nin fuayesi de toplumsal sorumluluk üstlenen kurumların tanıtım alanına ayrılmıştı. Ben de TEGV tanıtım alanında destek için gönüllü oldum. İlk kez böyle bir deneyimim oldu. Birçok gönüllü kaydı da aldığımız, hatta sürpriz bir mutluluk da yaşadığım güzel bir gün geçirdim. Keyifli, sürprizli, iyilik yüklü bi gündü… :)

TEGV tanıtım
Genç arkadaşlardan önce TEGV’in öğrencisi, sonra gönüllüsü ve nihayet çalışanı olmuş ve belli ki bu yolculuğu başarısıyla hak etmiş TEGV Ankara Parkı gönüllü sorumlumuz Ayşe ve TEGV gönüllüsü çiçeği burnunda avukat Devran’la.

gonulluluk-zirvesi
Dün, Gönüllülük Zirvesi’yle ilgili, “Katılım ücreti ne pahalıymış! ‘Bir kitap’:) Konusu ne garipmiş! ‘Çocuk işçiler’. İçinde çocuk ve kitap varsa, her şey var demektir, dinlemeye değecek.” diye tweet atmıştım. Katılım ücretlerinin bi kısmı yukarıda! :)

İlgili: